loading please wait..

ДИВНІ ЗВИЧАЇ

 

Доброго дня шановні друзі, наречені, майбутні молодята!

 

 

У цій статті, хотів би висвітлити один цікавий «звичай», який зовсім не притаманний звичаям нашого регіону.

 

Звичай має офіційну назву – «викрадення молодої на весіллі»! Не знаю чи був поширений такий звичай у наших предків, чи у всіх слов’ян, Але він, на мою думку, більш притаманний до регіону країн Кавказу. Напевне не слід довго копирсатися в історії, а зразу висвітлити всі негативні проблеми які пов’язані з цим звичаєм на українському весіллі.

 

Почну здалеку… Колись (ми ці часи ще застали), на українському весіллі, коли забаву проводили по селах і стояли військові шалаші, які вміщали по 300 – 400 осіб,  забава провадилася від обіду і до сходу сонця – можливо такий звичай був оправданий, щоб трошки «збити» час і провести розрядку в хід забави. Але зараз на 2013 рік, як на мене, воно НЕ дуже оправдано!

 

Поясню чому…

На сучасному весіллі яке проводиться (як правило в 98% зі 100%), в ресторані, хронологія часу зовсім не така як була в ці «старі добрі часи». Приблизно столи тривають по 1 – 1.5 год., а танцювальні блоки від сили по 2-і години! При чому сьогодні у репертуарі ведучих і музик, є дуже багато всього в 100 раз цікавішого ніж було 15 років тому назад.

 

Арифметика до болю проста, – викрадаючи наречену з весілля «шановна Алькаїда», (думаючи що вони роблять щось грандіозне), позбавляє наречену як мінімум 30 хв., а як максимум і годину (бувало і таке), часу який спливає десь в якісь машині на задньому сидінні… (ще добре як авто обладнане клімат контролем, бо у спеку раз привели наречену  – а з неї струмочками піт лється). Де романтика того дійства – не можу збагнути… ?? А в залі ситуація «накалена» до максимуму – гості роздратовані, молодий злий страшенно!!!

 

При чому потім після викрадення «Алькаїда» підходить до музикантів або ведучого – і гордо промовляє: « Ми вкрали молоду» … !!! Хо-хо..!!!»  «Ну і добре» –  в такому варіанті відказуємо ми… «Ми тут при чому ??»   ???  «Ну робіть щось» – каже як правило малолітній представник «Алькаїди»… – Ви крали – ви й робіть… Банальщина до краю! За роки своєї праці, ми ще ні разу не зустрічали нормального розв’язку цього «конкурсу».  Все зводиться до банального танцю дружби з дружкою ламбади, або випивання 100 гр. горілки з мешта молодої… Молода потім ображена – бо пропустила годину свого весілля, але сама винна – бо насильно ще нікого ніхто не виніс! Це абсурд! Звичайно це все відбувається  за її згодою!  Бувало навіть таке – що молодий відмовлявся далі проводити весілля! Мотивував «з ким пішли» – «з тим і знімайте вельон»… Ситуація була доведена до відчаю, ледве «розрулили»…

 

При чому, перед весіллям, ми наголошуємо НА ЦЬОМУ не одноразово! І перед весіллям і при зустрічі – все одно ігнорують – а потім самі на себе ображаються…

 

Пишучи дану статтю, хотів коротко охарактеризувати подібного роду дійство, і знову ж таки застерегти Вас, шановні молодята, від тих помилок які роблять інші, що б не наступати ні ці самі граблі двічі…   Висновки робити звичайно Вам, але я і наш гурт – щиро НЕ РАДИМО цього робити!

 

З повагою до Вас, шановні друзі, Богдан Іванишин та наш гурт «Забава»!   До зустрічі на весіллях… 

 

15.07.2015 ПОРАДИ ВІД НАС

Поділитись в соцмережах

Автор

Відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *