Доброго дня шановні друзі, користувачі нашого сайту, майбутні молодята!
В даному розділі, хотів би поділитися своєю думкою, стосовно полеміки, яка вже традиційно з’являється, коли наступає питання першого танцю для молодої пари.
Звичайно, гортаючи сторінки «дядечка Гугла», натрапляєш на безліч феєричних пропозицій, які крутяться навколо цього казкового і романтичного дійства. Хочу поділитися своєю точкою зору, стосовно усіх проблемних питань, які пов’язані з дійством першого танцю.
Отже, на 2013 рік (років тому зо 5 – 6 назад тої проблеми не виникало взагалі), перше питання яке тривожить майбутніх молодят, це – постановка професійного танцювального номера.
Перше. Професійна постановка танцю.
Першочергово висвітлю всі негативні аспекти даного питання.
1). Затрати часу! На пошуки хорошого тренера, на заняття з тренером і на виконання «домашніх завдань». – Це суттєвий недолік, бо перед весіллям і так настає багато клопотів і всіляких «біганин». Отже, розпочинати такі проби, в ідеальному варіанті, треба за місяців 2 до весілля, або й швидше.
2). Коли Ви, ніколи не були знайомі з професійними танцювальними рухами і позиціями ( бо колись в шкільній програмі був обов’язковий такий урок як РИТМІКА, правда тільки в молодших класах – але і цього було достатньо що б розуміти «про що мова» і знати деякі стандартні рухи та позиції), тоді Вам пригодяться мої поради що до даного питання! Коли людина з цим незнайома – за 5 – 6 проб, важко сказати, чи будете Ви ідеально виглядати на танц–полі.
В першу чергу це стосується чоловіків, бо у жінок якось більше є схильність до танцювальних рухів, хоча трапляється і навпаки, але це в меншості.
3). « Закутість» молодят перед першим танцем. Цілий “перший стіл”, вони сидять і хвилюються як вони виступлять зі своєю танцювальною постановкою. Повірте, з практики вже знаємо і з напарником навіть інколи жартуємо, вгадуючи, за час проведення першого столу, буде постановка чи ні! 🙂 90% – не помиляємося! 🙂
Уявіть собі, що коли вже все позаду, всі урочистості (шлюб, розписка, фото-сесія, торги і т.д.) Ви сидите в залі, і замість того, щоб спокійно розслабитися, наминаючи смачні трави і смакуючи напої, у Вас на душі, висить файний тягар відповідальної «ноші» перед усією аудиторією! Це як екзамен напевне або й гірше 🙂
Позитивні сторони дійства
1). Гарний, вдалий, колоритний виступ перед усіма гостями – і в кінці тріумф!
Ото й все напевне… Але це звісно при умові гарного вдалого виступу!
Що я хотів усім цим написаним сказати… Упаси Боже, я нікого не відмовляю від танцювальної постановки! Я відмовляю Вас не брати на себе непосильну ношу, яку Вам буде важко виконати. Повірте мені (знаю з досвіду, бо неодноразово виступав на сцені), що навіть коли Ви підготуєте Ваш виступ на 100%, то на сцені лишиться з нього 70 – 80%! Ото ж висновки робити Вам! Коли Ви бачите, що не справляєтесь, що постановка Вам не під силу, або Ви сумніваєтесь у власних силах, не соромтесь і повідомте про це Вашому тренеру, щоб підібрав Вам рухи відповідно до Ваших танцювальних здібностей! Тоді все буде на місцях – і Ви, і задоволені Вашим виступом гості !
Повірте мені – дуже кумедно дивляться ті пари, які танцюють з такою непосильною програмою! Вони виглядають як роботи на танц–полі, а гості, замість кайфувати від танцю, щиро (а дехто не щиро, ще й підсміюється), переживають за пару, щоб та дотанцювала до кінця! А Молодята, замість розслабитись і кайфувати від дійства – нервово перешіптуються і переживаючи виконують непосильні їм рухи! Видовище не дуже приємне, чесно!
Звичайно, траплялося нам бачити постановки молодят, які колись у дитинстві професійно займались танцями – то це дійство, повірте, виглядає неперевершено!
Друге. Вибір саунд-треку до Вашого танцю
Тут все надзвичайно просто. Все залежить від ваших музичних вподобань і смаків.
Ви можете вибрати будь-яку пісню з нашого репертуару, яка Вам до вподоби.
Дуже часті стали випадки, коли молодята, приносять із собою (на різних носіях USB дисковий накопичувач, СД диск), саунд–трек до їхнього танцю і ми безпосередньо перед їхнім виступом вмикаємо дану композицію. Доречі, якщо Ви ходите на проби, то тренери Вам запропонують аудіо-треки з їхнього репертуару, .
Останнім часом, ми практикуємо неординарний підхід до танцю молодят, записуючи пісню у їхньому власному виконанні (Надаємо таку можливість, бо маємо студію звукозапису), і включаємо на весіллі саунд–трек під який вони танцюють, самі собі співаючи! Виглядає дуже шиково – гості стоять з роззявленими ротами (ми ж перед початком все гарно підводимо і оголошуємо) 🙂 Сучасні засоби і апаратура, навіть з не дуже добрих співаків, роблять без проблем справжніх артистів естради! 🙂
Спецефекти
Тут, взагалі дуже наболіла тема!
По-перше – узгодьте з адміністрацією орендованого залу такі речі! У багатьох закладах, включаючи і ресторан «Гетьман», категоричне табу, на використання усіляких піротехнічних засобів (холодні фонтани, хлопавки та ін.)!!!
Непогано виглядає конфеті і важкий дим – але і тут є підводні камені. Стосовно конфеті – виглядає гарно, але прибирати це сміття після Вашого виступу, доводиться хв.. 10 -15! А в цей час гості стоять і нудьгують, не знаючи що робити, – бо вже давно пора усю публіку кликати до танцю.
Важкий дим теж має один суттєвий недолік – його вистачає максимум на секунд 20 -30. Ото ж, узгодьте це з Вашим організатором, що б прив’язати шоу диму, до кульмінаційного моменту часової хронології саунд-треку! Є ще один суттєвий недолік цього прибору. Важкий дим генерується за допомогою реакці, на холодний (сухий) лід і гарячу воду, отже неважко здогадатися що після розсіювання диму – осідає на поверхню водяна пара і весь танц-пол робиться мокрим і брудним! Звичайно, щоб усе це прибрати до сухої поверхні, треба затратити немало часу! І оскільки вже людям нетепрпиться “розминати ноги”, вони чемно за хвилину перетворюють майданчик для танців в болото! Дуже негарно виглядає! Ще одну особливість мають майже всі важко-димові генератори – це нагрів тену перед роботою. На цю процедуру може знадобитися пів – години або й більше! Це також слід враховувати і обумовити часовий простір з Вашим організатором, який буде відповідати за цей спец-ефект! Був у нас, ще один “цікавий” випадок – машина вперто не хотіла генерувати цей дим – і виглядало смішно, як оператор возився з нею, підставляючи вже під самі ноги цю машину молодятам – а ефекту ноль! Ото ж, усе заздалегідь обговоріть – натякаючи на дані артефакти! Ну і до недоліків напевне треба віднести ще один аспект – це ЦІНА! Вона недешева на 2013 р. така радість коштувала приблизно 1500 гр
Я особисто, декілька раз порскнувши, із звичайної гліцеринової машини, добиваюся непоганого ефекту і антуражу! Безпрограшний варіант! Звичайно це легкий дим і він швидко розсіюється, але в кульмінації саунд-треку більше не потрібно ніж 15 – 20 ск. Ще непоганого антуражу добиваємося, використовуючи світлові ефекти! (Лазери, пари, споти-голови).
Про холодні фонтани і хлопавки…
Перший суттєвий недолік від фонтанів – майже все перше танцювальне відділення у залі стоїть страшна вонь! Сморід такий – що гості просто банально втікають із залу, на двір, подихати… І перший танцювальний захід – «коту під хвіст»! Забави немає – бо немає кому бавитися:). І не ведіться на те, що “дорогі фонтани не залишають смороду, а дешеві смердять”! Це просто обман! Запах після себе залишають і одні і другі, просто дорожчі трішки менше. Але вонь стоїть, що від тих, і тих однакова…
Другий недолік – це вже взагалі не до жарту – За своєї практики, спостерігав за двома, мало не фатальними випадками. Одного разу дружба «підпалював» батарейкою типу крона – фонтан розірвався йому просто під руками! Результат – в залі паніка – гості втікають хто – куда може, метушня, сморід страшний стоїть, у дружби всі руки в крові а музиканти не дочувають на одне вухо! То направду, бо такий був звук вибуху, що я думав, перепонка у вусі луснула! Богу дякувати, до кінця весілля відійшло! Ще раз, теж був вибух, – запускали вже профіки! На моє запитання «чому?» – розвели руками… « А хто його знає – все в Китаї штампується» Отак о!
З хлопавкою теж була невесела історія! З балкона (стріляв замовлений профік!), попав корком (який закриває хлопавку ззовні), у люстру, яка висить над центром залу, безпосередньо над молодятами! І здоровий клапоть скла, просто відривається і в торець, з висоти 5 метрів, падає на танцюючу молоду пару! В 10 сантиметрах від них! Не важко здогадатися, які були б наслідки, якщо б Господь не дав тих 10 см. поправки!
Післямова
Шановні друзі, дорогі наречені! Знову ж таки, підводячи підсумкову риску, хотів би ще раз наголосити, що друкуючи дану статтю, я ані гадки не маю Вас відмовляти від Вашого задуманого дійства! Я ставив перед собою завдання – застерегти Вас від тих серйозних помилок і проаналізувати всі негативні і позитивні сторони даного дійства, і все що з ним пов’язано!
Щиро, всім Вам, зичу гарної забави і правильно прорахованої організації таких міроприємств! Надіюсь, ця стаття стане Вам у пригоді, у вирішенні цього риторичного питання даної теми!
З повагою Богдан Іванишин та наш гурт!