Доброго дня шановні друзі, користувачі нашого сайту!
У цій публікації, хотів би висвітлити проблему вибору репертуару на весільний бенкет.
Не одноразово, обговорюючи всілякі аспекти проведення весільної забави, ми як правило кожного разу звертаємося до теми репертуару. Так що ж, музиканти, мають виконувати на українському весіллі? Які пісні??
Впевнений, що багато заручених пар, впритул зіштовхуються з даною проблемою, і вимагають від музичних колективів, тільки того репертуару, який до вподоби саме їм! Ось тут, як на мене, вони роблять першу серйозну помилку у підборі репертуару!
Проблема помилки молодят
Запрошують до себе на весільну забаву різний контингент гостей, а це як правило люди з різним соціальним становищем, різними вподобаннями, смаками, різних національностей і навіть віросповідань! «Ну і що?» – поширена відповідь у всіх наречених – «Ми ж добре знаємо своїх родичів і знайомих». Ось тут і настає друга помилка! Всіх родичів і знайомих своїх, вони напевне знають ідеально, але ж є ще багато гостей на весіллі, які є добрими друзями їхніх батьків, і далеких родичів про яких вони чули і бачили лише на фото. Звичайно не на кожному весіллі батьки чи молодята спроможні запрошувати такий контингент гостей, але повірте мені, що наша українська гостинність не має меж, і за добрими нашими традиціями ми чемно просимо на весілля гостей по максимуму! Не скажу що це погана традиція – може навіть і дуже добра! Все залежить від стану гаманця і традицій цієї родини, наречених чи їхніх батьків! До чого я це все веду?
А до того – що б Ви знали, що контингент таких гостей на весіллі, в середньому складає 20 – 30% – а в деяких випадках навіть і більше! Тобто, якщо Ваше весілля складає 150 чол. – то нескладною арифметикою можна вирахувати, що цей відсоток чемно перетворюється в 30 – 45 чол.! А це Ваші гості які прийшли до Вас, знайшли час, витратилися на подарунок, на дорогу, і т. д… ? І вони повноцінні гості, які мають право вибирати репертуар, який є до вподоби саме їхньому смаку…
Обурення запрошених гостей
Давно побутує “народна” думка – «що гості на весіллі це є найповажніші учасники дійства, які стоять на рівні з молодятами а ба, навіть вище» – Щиро погоджуюсь бо коли немає гостей, немає забави і як банально це не прозвучить – і дарів молодятам! Так що приймаючи рішення про підбір репертуару треба зважати на цей аспект, і врахувати це обов’язково! Та навіть, коли ви, знаєте ідеально Ваших друзів чи гостей, Ви елементарно можете не знати про музичні вподобання тієї чи іншої людини! І коли молодята зациклюються на підборі окремого репертуару, а на другий накладають безапеляційне табу – це добра помилка з їхнього боку і гарне обурення їхніх гостей, які від щирої душі, хотіли замовити свою улюблену пісню, на адресу молодят! Звичайно що «крайніми» виходять музиканти – бо на думку гостей, «молодята не можуть заборонити виконувати – а музиканти просто не знають цієї композиції».
Ось тут, вже маєте результат – невдоволена публіка, вже буде мати, про «ЩО» поговорити після Вашого весілля, обмовляючи Вас і Музикантів! – Це я Вам гарантую, враховуючи менталітет нашого народу!
Правильний підхід
Правильним підходом – я називаю стратегічний підхід до цього питання. Адже запрошуючи Ваших гостей на весілля, Ви першочергово робите свято і забаву для них, про це слід не забувати! І підбираючи репертуар правильно, треба просто зробити «нахил» на певний розділ, (Український, російський, зарубіжний) а не конкретизувати його і ставити табу на другий розділ! Тобто, роблячи нахил ви зобов’язуєте музикантів грати цей репертуар який вам до вподоби, а музиканти, знову ж таки мають «розплутані руки» і можуть відійти від цього розділу, в разі потреби, стосовно ходу забави!
Як на мене – це самий правильний підхід!
Наша порада
На мою думку, все таки не треба забувати про наші традиції, і на перше танцювальне відділення, ми пропонуємо виконувати традиційні українські «шейки», танці в колі, і звичайно не забувати про наші класичні танці, які вже увійшли у весільний етнос нашого регіону – це полечка і вальс – не часто звичайно це грати – але й не забувати, бо цей репертуар полюбляє різна публіка – від малої до старшої кавалєрки! ?
У другому відділенні, можна вже підмішувати – сучасну українську естраду, зарубіжні хіти, де – не – де можна і російську «забойну» заспівати, (але виходячи з останніх подій, від наших “добрих сусідів” – категорично уникаємо російськомовного репертуару, мотивуючи тим що “не співаємо на мові окупанта”) – вже виходячи з контингенту і дивлячись під що бавиться і кайфує публіка, саме краще…
Те саме стосується і третього танцювального відділення… Звичайно зважаючи на старший контингент не забувати розбавити вальсом і полечкою! Тому що, в першу чергу, треба зважити на це, що то є весілля – а не корпоратив, і контингент запрошених гостей, від 80 річної бабці з дідом, до їхніх онуків 2 -3 рочки!
Післямова
Пригадую не один випадок, коли мав зустріч з молодятами, а раз навіть десь писали на форумі (не пам’ятаю ресурсу, здається дівочі побрехеньки), що хлопці знають і грають тільки весільні і українські пісні. Взявши в руки каталог за нашим репертуаром, вони були приємно здивовані побаченим!
Висновок такий – що таке «зациклення» шкодить як молодятам так і репутації музичних колективів!
P.S.
У вкладці «РЕПЕРТУАР» – Ви можете ознайомитися з репертуаром який виконує наш гурт (можуть бути деякі неточності в зв’язку з постійним оновленням репертуару), Гортаючи у самий низ сторінки, Ви натрапите на кнопки «завантажити репертуар». Який є зручною функцією, коли молодята самі завантажують репертуар (файл Word), і роздрукувавши вказаний розділ помічають перед вказаною піснею – ту, яку б вони конче хотіли, щоб вона пролунала на їхньому святі, або навпаки – що б її не виконувати! (закреслити)
Потім перед весіллям, або в день весілля, вони чи люди, на яких покладена організація свята, дають нам вказані листи і ми вже безпосередньо перед забавою, плануємо собі музичний супровід, виходячи з побажань молодої пари.
Раджу всім так зробити – і в кінцевому результаті всі залишаться задоволеними!
З повагою Богдан Іванишин та наш гурт!